(19:30-02:30)
THURSDAY, 10.08.
19:30 – 20:20: SPICH Project Orchestra (Earth)
20:30 – 21:20: Mauro Sigura Quartet with Luca Aquino (Sky)
21:30 – 22:20: Dragomir Milenković Joga i Hazari feat. Bata Kanda (Earth)
22:40 – 23:40: Roberto Fonseca: La Gran Diversion (Sky)
23:50 – 01:00: Dubioza Kolektiv (Earth)
01:00 – 01:50: Pulkes (Sky)
FRIDAY, 11.08.
19:30 – 20:20: Dušan Petrović Oktet (Sky)
20:30 – 21:20: Kuhn Fu (Earth)
21:30 – 22:30: Alma Mićić Band feat. Gregory Hutchinson (Sky)
22:40 – 23:40: Theodosi Spasov No Keys Trio (Earth)
23:50 – 01:00: Ida Nielsen and The Funkbots (Sky)
01:00 – 01:50: Tantfreaky (Earth)
SATURDAY, 12.08.
19:30 – 20:20: Motel Kaiju (Earth)
20:30 – 21:20: Bojan Cvetković Quartet (Sky)
21:30 – 22:20: Brekky Boy (Earth)
22:30 – 23:40: EuroCubans (Sky)
23:50 – 01:00: Asian Dub Foundation (Earth)
01:00 – 02:00: Jazz Punt Big Band (Sky)
SUNDAY, 13. 08.
19:30 – 20:20: Mateja Jezdić Band (Earth)
20:30 – 21:20: Austrian Syndicate (Sky)
21:30 – 22:30: Al-Quasar (Earth)
22:40 – 23:40: Thana Alexa with Antonio Sanchez (Sky)
23:50 – 01:00: Tricky (Earth)
01:00 – 01:50: The Best of Balkan Brass (Sky)
(19:30-00:00)
Thursday 10.08.
Balkanske Žice
Orkestar Manuela Ametovića
Omladinski Brass Bend Sosa i Lole
BID Bend
Faith & Branko (GBR/SRB)
Friday 11.08.
Iva Barčić
Bogdan Nikolić Brass Band
Brass Band Sandanski (BGR)
Ljubojna (NMK)
Saturday 12.08.
Naissus Gipsy Orchestra
Brass Band Složna Braća
Orkestar Alberta Ametovića
Kal
Sunday 13.08.
ROMAJAM orkestar
Orkestar Gorana Cekića
Savda Sextet
Marcella (FRA)
(19:30-00:00)
Thursday, 10. 08.
19.30 Laplander (Beograd)
20.30 Vojvođanski Blues Band (Novi Sad)
21.30 Magnituda (Novi Sad)
22.30 Broken Flower (Kruševac)
Friday, 11.08.
19.30 Razvigor (Beograd)
20.30 Mario Quartet (Beograd)
21.30 Petar Z (Beograd)
22.30 Plavi ptičić (Novi Sad)
Saturday 12.08.
19.30 Sonas (Novi Sad)
20.30 Gospodin Pinokio (Niš)
21.30 Duda Buržujka & Haikuzadanas i Grizete Band (Niš – Novi Sad)
22.30 Sunday Stories (Sarajevo)
Sunday 13.08.
19.30 La La (Kikinda)
20.30 Soul Steamers (Pančevo / Beograd / Novi Sad P)
21.30 Bohemija (Niš)
22.30 El Pre3idente (Mladenovac)
(From 19:30h)
Friday, 04.08.
Voice Pop Rock Hor (Niš), 19:30
Hazel (Niš), 20:30
Saturday, 05.08.
Fighting Sparrow (Niš), 19:30
Toxirro (Niš), 20:30
Sunday, 06.08.
Leb i Pivo (Niš), 19:30
TNT (Niš), 20:30
Monday, 07.08.
Gora (Niš), 19:30
Mozaik (Niš), 20:30
Tuesday, 08.08.
Pascas and 70 percent (Niš), 19:30
Kolege (Niš), 20:30
Wednesday, 09.08.
Blue Mondays (Niš), od 19:30
Kramer (Niš), od 20:30
Thursday, 10.08.
Generacija Z (Bečej)
Short reports (Novi Sad)
Desi Džesi (Lapovo)
Fineganns Wake (Trstenik)
Friday, 11.08.
Beli Bagremi (Beograd), 19:30
Disharmonic Blue (Niš), 20:30
Fraktal (Kragujevac), 21:30
Incident (Bor), 22:30
Saturday 12.08.
Pop Hor Radio (Novi Sad), 19.30
Teodora i Marko Radojković (Niš), 20.30
Tobacco Blues Band (Banja Luka), 21:30
Vacuum (Zaječar), 22:30
Sunday 13.08.
Ruber Cor (Niš), 19.30
Pojave (Niš),), 20:30
Frakhtal (Novi Sad), 21:30
Can Richard Funk (Niš), 22:30
(From 17:30h)
Thursday, 10.08.
Super Solid 17:30 – 18:15
Leb i Pivo 18:30 – 19:15
Friday, 11.08.
Mokri Jazz 17:30 – 18:15
Toxirro 18:30 – 19:15
Saturday, 12.08.
17h GOSPEL KIDS
17 30 Beli Bagremi
18 30 Rusty Strings
Sunday, 13.08.
17:30 Hazel (Niš)
18:30 Pop Hor Radio (Novi Sad)
(00:00-05:00)
Thursday, 10. 08.
00.00 – 01.30h Bruce Hullter (Valternativa), Valjevo
01.30 – 03.30h DJ Keyser and DJ Shuriken ( Tilosh radio), Budimpešta
03.30 – 05.00h DJ Woo-D (Slovenija)
Friday, 11. 08.
00.00 – 01.00h DJ Kontroverzni, Serbia
01.00 – 03.30h Rocco Pandiani (Right Tempo) Italija B2B Jazzysad (Key of Life+) Srbija vinyl set
03.30 – 05.00h Mr Danny V. (CafeGrooves) Sombor
Saturday, 12. 08.
00.00 – 01.30h Jazzman, Macedonia
01.30 – 03.30h Željko Kerleta, Srbija i Bob Senrab, Britanija (Cosmic Sounds London) vinyl set
03.30 – 05.00h DJ Lemon , Novi Sad
Sunday, 13. 08.
00.00 – 01.30h Ruben Estevez (Bruk Boogie) Switzerland
01.30- 03.30h Harvinder Singh (Outernational Sounds) United Kingdom
03.30 – 05.00h dj loptica (Serbia)
(20:00-23:00)
Thursday, 10.08.
DJ MSasha 21.00 – 21.50h
Tkac Valjevo 21.55 – 22.50h
Edo Maajka Hrvatska 22.50 – 00.00h
Friday, 11.08.
Inglorious Records Niš 20.30 – 21.00h
PIJEMONT Lazarevac 21.00 – 21.50h
TAZ & ALEKSA Niš 21.50 – 22.50h
Zad Agalot Makedonija 22.50 – 00.00h
Saturday, 12.08.
Otvoreni Balkan 20.30h – 21.30
DJ Sunrise (Srbija) 21.30 – 22.30h
Film Gru tu je 22.30h – 00.00h
Sunday, 13.08.
Stone Cutta Niš 21.00 – 21.50h
Infamous Niš 21.50 – 22.50h
Elemental Hrvatska 22.50 – 00.00h
Archive:
Nisville 2022 Lineup
Nisville 2019 Lineup