Subota/Saturday, 10. 08.

Earth & Sky

19:30 – 20:15h Dusha Connection  feat. Maja Jaku (AUT)
20:20 – 21:15h Daiva Starinskaite Alchemy of 11(LIT)
21:20 – 22:15h Ferenc Nemeth Freedom Ttrio feat. Chris Potter and Gilad Hekselman (HUN/USA/ISR)
22:20 – 23:15h Jamal Thomas Band (USA)
23:20 – 00:30h Seun Kuti and Egypt 80 (NIG)
00:35 – 01:30h Tango Jazz Quartet (ARG)

Open Stage

  1. Zašto Kafka (Pančevo)
  2. Sunday stories (Sarajevo)
  3. Sašo Popovski trio (Makedonija)
  4. Purple is the color (Austrija/Češka)

Midnight Jazz Dance

00:00 – 01:30 – Funky Junkie (The Funk Soul Brothers, Serbia)
01:30 – 03:30 – Mad Mats Karlsson (G.A.M.M. / Local Talk, Sweden)
03:30 – 05:00 – Tomo RIcov (Croatia)

Air Stage

  1. Keni Nije Mrtav (Beograd)
  2. Soul Steamers (Pančevo)
  3. Gospodin Pinokio (Niš)
  4. Wild Side (Niš)

Welcome Stage

  1. Blurs (Niš)
  2. Monsegur (FRA)

MUSEUM YOUTH STAGE

  1. JAIN Project (ALB)
  2. JAIN Project (SRB)
  3. JAIN Project (ITA)
  4. JAIN Project (Joint performance)

Hip Hop Stage

  1. Spekt
  2.  Infamous, Tradmarks & DJ Sunrise
  3. Diavo
  4. Stereo Banana

Nišville Jazz & Book’s Session 2019

SUBOTA 10. AVGUST

19:30 – Trupa Književna Boemija – Pripitomljeni pakao

20:00 – Svjet Jazza – od Adorna do Johna Zorna – Saša Drach (Cro)

20:45 – 50 godina Alan Forda – CVJEĆARNICA U KUĆI CVEĆA

Lazar Džamić, Dejan Stojiljković i Branislav Miltojević

22:00 – Leonardo da Vinči – Volter Ajzakson – Igor Rill i Goran Skrobonja

23:00 – Zdenko Franić (Cro) Lutajući Didžej Zdena

Jazz For Kids

10.8. u 19h
Jazz For Kids
Kenedy Family

Kristina Stage

Subota, 10.08.
20:00h – Sanja Stevanov – Buster Keaton’s – One Week – 24 min
Charlie Chaplin’s – A Night In The Show 23 min
21:00h – Pavle Zvekić – The Beloved Rogue – 1927 98 min
22:00h – Bojan Cvetković – Back to God’s Country – 1919 – 73 min
23:00h – Vanja Radojković – Buster Keaton’s – Neighbors (1920) – 17.30 min
Charlie Chaplin – The Vagabord (1916) – 26 min
Charlie Chaplin – The Cure 24 min

Nišville Jazz Theatre Festival – Program za decu

10.8 u 18:00h
Jazz For Kids
Kako su nastale ružne reči
Pozorište Naj-Art
Srbija

Nišville Movie Summit

10.8. u 20 h
BAŠTA OFICIRSKOG DOMA
VEROVATNO LJUBAV (POSSIBLY LOVE)
C. Grant i M. Boccalini/
01:22:55
V. Britanija

10.8. u 20 h
BAŠTA OFICIRSKOG DOMA
LOŠ BLIZANAC (THE BAD TWIN)
Saara Lamberg
01:39:48
Australija

10.8. u 20 h
BAŠTA OFICIRSKOG DOMA
PORTRAIT
Hayder Alshalchi
00:30:00
Irak

10.8. u 20 h
Amfiteatar na Keju
Aiòn#oo1
Marco Rocca
Italija
00:51:06

10.8. u 20 h
Amfiteatar na Keju
HUGO JAEGGI – FOTOGRAF (HUGO JAEGGI : ZUDEM IST DER TRAUM…)
M. Leupold i J. Depierre
Švajcarska
00:45:12

10.8. u 20 h
Amfiteatar na Keju
897 KM OD DOURA (897KM FROM DOURO)
André C. Macedo
Portugalija
00:45:00

10. VIII u 21h
PAVAROTTI 
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj:Ron Howard
SAD
Trajanje: 01:54:00

10. VIII u 21h
PORODIČNA STVAR (FAMILY AFFAIR)
Rediteljka:Angeliki Aristomenopoulou
Grčka
Trajanje:01.32:00

10. VIII u 21h
BUEANA VISTA SOCIAL CLUB
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Wim Wenders
Kuba
Trajanje: 01:04:00

10. VIII u 21h
VALCER ZA MONIKU (MONICA Z)
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Per Fly
Švedska
Trajanje: 01:51:00