Dream Movie Stage

1/IGRA ŽIVOTA (DANCE OF LIFE)

Reditelj: Peyman Zandi / Zemlja: Iran / Programi: Dokumentarni film – Green movie Novi iranski film/ Trajanje: 01:12:00

2/GDE PUSTINJA SREĆE OKEAN (WHERE THE DESERT MEETS THE OCEAN)

Reditelj: Véna Píša/ Zemlja: Češka / Programi: Dokumentarni film – Green movie / Trajanje: 00:44:45

3/MIRIS TRSKE (THE SMELL OF WICKER „A DREAM IN REED ROOTS“)

Reditelj: Özgür Firat Kinay/ Zemlja:Turska/ Programi: Dokumentarni film -Green movie / Trajanje: 00:50:20

4/MI SMO KAMENJE (NOSOTROS LAS PIEDRAS)

Reditelj: Álvaro Torres Crespo / Zemlja: Kostarika / Program: Dokumentarni film / Trajanje: 01:14:03

5/ASKANIA, STARI REZERVAT BIOSFERE (RESERVE ASKANIA)

Reditelj: Andrii Litvinenko/ Zemlja:Ukrajina/ Programi: Dokumentarni film  – Green movie / Trajanje: 01:15:00

6/DIVLJE REKE (NEPOŠKODOVANE)

Reditelji: Rožle Bregar, Matic Oblak i Miha Avguštin /Zemlja: Slovenija/Programi: Dokumentarni film – Green movie / Trajanje: 00:51:25  

PROGRAM BASTA OFICIRSKOG DOMA

GARDEN INDIE BIOSKOP – BAŠTA OFICIRSKOG DOMA

6. VIII / 20 h 7. VIII/ 20 h 8. VIII/ 20 h 9. VIII/ 20h 10. VIII/ 20 h 11. VIII/ 20h
GRAD SOVA (KILIKIS, THE TOWN OF OWLS) 

Reditelj: Alaoui Lamharzi Azlarabe/ 

Trajanje: 1:37:32

Maroko

DOGBOX

 

Reditelj: Farzan Zare/

Trajanje: 01:14:20

Iran

LOMLJENJE ORAHA (FINDIKLAR KIRILIRKEN)

Reditelj: Tolgay Hiçyilmaz/

Trajanje: 01:33:40

Turska

VEROVATNO LJUBAV  (POSSIBLY LOVE)

 

Reditelji: C. Grant i M. Boccalini/

Trajanje: 01:22:55

V. Britanija

SIN & ILI (SIN & ILLY STILL ALIVE)

 

Reditelj: Maria Hengge/

Trajanje:

 01: 10:07

Nemačka

LOŠ BLIZANAC (THE BAD TWIN)

Reditelj: Saara Lamberg/

Trajanje: 01:39:48

Australija

JEDINI

Reditelj: Nikola Polić/ Trajanje: 00:30:00

Srbija

LJUDI REKE (NEHRIN KONUKLARI)

 

Reditelj: Anıl Onur Küçükbaş

Trajanje: 00:30:00

Turska

LEDINA (WASTELAND)

Reditelj: Niven Tse/

Trajanje: 00:30:00

Kina

`

LOŠ BLIZANAC (THE BAD TWIN)

Reditelj: Saara Lamberg/

Trajanje: 01:39:48

Australija

LIFT

 

Reditelj: Alexander Kaminer/

Trajanje:

01:40:00

SAD

HAROMNIKA (ACCORDION)

Reditelj: Ali Reza Amini/

Trajanje>01:30:00

Iran

(TERMITES)

TERMITI 

 

Reditelj: Masoud Hatami/ 

Trajanje: 01:32:00

Iran

 

WERNER GRUBER

Režija: Igor Sadovski /

Trajanje: 01:30:00 Moldavija

BESKRAJAN (ENDLESS?)

Reditelj: Maryam Zahiri-Mehr/

Trajanje: 01:20:05

Iran

PORTRAIT 

Reditelj: Hayder Alshalchi

Trajanje:

00:30:00

Irak

DongMei

Reditelj: Zou Xiuming 

Trajanje: 01:01:05

Kina

GRAD IZMEĐU NAS (UMA CIDADE ENTRE NOS)

Reditelj: Maria João Ferreira/

Trajanje:01:02:16

Portugal

RIVER INDIE KINO, Amfiteatar na Keju

6. VIII /24 časa 7. VIII / 24 časa 8. VIII/ 20 čas. 9. VIII/ 20 čas. 10. VIII/ 20 čas. 11. VIII/ 20 čas.
SENKA PESNIKA (OMBRA E IL POETA)

Reditelj: Gianni Caminiti

Zemlja: Italija/ Trajanje: 01:40:00

KOSMONOVSKI

Reditelj: Mumin Baris/

 Zemlja: Nemačka/ Trajanje: 01:17:00

BUNGALOVSKA SESIJA (BUNGALOW SESSIONS)

Reditelj:

 Nicolas Drolc /Zemlja: Francuska/ Trajanje: 01:08:00

DŽEJSON RIČI (JASON RICCI: THE MAKING OF A MUSIC VIDEO)

Reditelji: H. Jacobsen i C. Guest/ Zemlja: SAD Trajanje: 00:31:00

Aiòn#oo1

Reditelj: Marco Rocca/ 

Zemlja: Italija/

 Trajanje: 00: 51:06

POLJUBAC ELE FICDŽERALD

Reditelj: Vladimir Paunović/

 Zemlja: Srbija/ Trajanje: 00:40: 36

DIVLJE REKE (NEPOŠKODOVANE)

Reditelji: Rožle Bregar, Matic Oblak i Miha Avguštin /

Zemlja: Slovenija/ Trajanje: 00:51:25  

VILI 

(WILLY, 48k about a legend)

Reditelj: Paolo Santagostino/ Zemlja: Italija/ Trajanje: 00:30:00

HUGO JAEGGI – FOTOGRAF (HUGO JAEGGI : ZUDEM IST DER TRAUM…)

Reditelji: M. Leupold i J. Depierre/ Zemlja: Švajcarska /  Trajanje: 00:45:12

PRIČA O KANADSKOM BLUZU (THE WAY WE WAS: THE STORY OF THE KENDALL WALL BAND)

Reditelj: Christopher Darton/ Zemlja: Kanada/ Trajanje: 01:23:00

KRATKI FILM O KINO ENTUZIJAMU

 

Reditelj: Filip Markovinović/ Zemlja: Srbija/ 

 

 

 Trajanje: 00:30:00

LJUDI NA ZOO DISPLEJU (HUMANS ON DISPLAY)

Reditelj: Lam Can-zhao/ Zemlja: Kina/ 

 

Trajanje: 00: 59:38

897 KM OD DOURA (897KM FROM DOURO) Reditelj: André C. Macedo/ Zemlja: Portugalija/ Trajanje: 00:45:00 GRUBI ZUM (HARSH ZOOM)

Reditelj: Pouria Kazemi/ 

Zemlja: Španija/ 

Trajanje: 01:15:03

STRIP MOVIE / STRIPORAMA  

1/ SVINJSKE KOCKICE (THE HOG’S DICE)

Reditelj: Deng Bochao / Zemlja: Kina / Program: Eksperimentalni film/ Trajanje: 01:26:00

2/ KUKULEK

Reditelj: Daniel Zagórski/ Zemlja: Poljska/ Program: Eksperimentalni film/ Trajanje: 01:00:00

3/VILI (WILLY, 48k about a legend)

Reditelj: Paolo Santagostino/ Zemlja: Italija/ Program: Eksperimentalni film/ Trajanje: 00:30:00

 

4/CHLOE U ZEMLJI ČUDA (WINFIELD HISTORICAL TIMES…AND OTHER ODDITIES)

Reditelj: Julia Cowle/ Uloge: Talia, Ryder, Derek Martin, Ed Cowle, Elise Hudson, Kathleen Kuliz/ Zemlja: SAD/ Programi: Eksperimentalni film – Igrani film / Trajanje: 00:30:00

5. VIII

PAVAROTTI
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Ron Howard
SAD
Trajanje: 114 min.

POLJUBAC ELE FICDŽERALD
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Vladimir Paunović
Srbija
Trajanje: 40 min.

KAMELEONI (KAMELEONI – THE BEATLES OF FORMER YUGOSLAVIA)
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Miha Čelar
Slovenija
Trajanje:00.57:00

6. VIII

MARINA
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj:Stijin Konix
Belgija
Trajanje: 118 min.

DŽENIS, MALA TUŽNA DEVOJKA (JANIS: LITTLE GIRL BLUE)
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Amy J. Berg
SAD
Trajanje:01:43:00

7. VIII

MAJLSOVA NAJNOVIJA PESMA (MILES AHEAD)
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Donald Frank Cheadle
SAD
Trajanje:01:40:00

BUEANA VISTA SOCIAL CLUB
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Wim Wenders
Kuba
Trajanje: 01:04:00

8. VIII

CARMINE STREET GUITARS
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Ron Mann
Kanada
Trajanje: 80 min.

MORRISSEY, ENGLAND IS MINE
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj:Mark Gill
V. Britanija
Trajanje: 01:40:00

9. VIII
DJANGO
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Étienne Comar
Francuska
Trajanje: 01:57:00

VALCER ZA MONIKU (MONICA Z)
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Per Fly
Švedska
Trajanje: 01:51:00

10. VIII

PAVAROTTI
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj:Ron Howard/ SAD/ Trajanje: 01:54:00
PORODIČNA STVAR (FAMILY AFFAIR)
Rediteljka:Angeliki Aristomenopoulou
Grčka
Trajanje:01.32:00

11. VIII

POLJUBAC ELE FICDŽERALD
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj: Vladimir Paunović
Srbija
Trajanje: 00:40: 36

BUEANA VISTA SOCIAL CLUB
LETNJA POZORNICA/SUMMER STAGE
Reditelj:Wim Wenders
Kuba
Trajanje: 01:04:00

6.8.
MAJLSOVA NAJNOVIJA PESMA (MILES AHEAD)
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Donald Frank Cheadle
SAD
Trajanje:01:40: 00

MORRISSEY – ENGLAND IS MINE
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Mark Gill
V. Britanija
Trajanje: 01:34:00

7. 8.
DALIDA
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Lisa Azuelos
Francuska
Trajanje:01:57: 00

CARMINE STREET GUITARS
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj:Ron Mann
Kanada
Trajanje: 01:30:00

8. 8.
PAVAROTTI
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj:Ron Howard
SAD
Trajanje: 01:54:00

DJANGO
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Étienne Comar
Francuska
Trajanje: 01:57:00

9. 8.
MARINA
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Stijn, Baron Coninx
Belgija
Trajanje: 01:58:00

DŽENIS, MALA TUŽNA DEVOJKA (JANIS: LITTLE GIRL BLUE)
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Amy J. Berg
SAD
Trajanje:01:43:00

10. 8.
BUEANA VISTA SOCIAL CLUB
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Wim Wenders
Kuba
Trajanje: 01:04:00

VALCER ZA MONIKU (MONICA Z)
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelj: Per Fly
Švedska
Trajanje: 01:51:00

11. 8.
PORODIČNA STVAR (FAMILY AFFAIR)
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Rediteljka: Angeliki Aristomenopoulou
Grčka
Trajanje:01.32:00

LOVE HUNTER – PRIČE IZ NJUJORŠKOG TAKSIJA
BIOSKOP U TVRĐAVI ili/MAIN NISVILLE MOVIE
Reditelji: Nemanja Bala, Brane Bala
Srbija
Trajanje:01:26:00